Kapituła

Andrzej Dulka

Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami branży wysokich technologii. Z branżą teleinformatyczną związany od 25 lat, pracując w AT&T, Lucent Technologies, Alcatel-Lucent i Nokia. Był Prezesem Alcatel-Lucent Polska i Dyrektorem Zarządzającym Sprzedażą dla Europy Centralnej i Wschodniej. 
Znany ze swojej aktywności, bierze aktywny udział w konferencjach, występuje publicznie oraz jest obecny w mediach, gdzie często zabiera głos przedstawiając zarówno punkt widzenia branż IT i telekomunikacji jak również dostawców sprzętu. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania. Wśród najważniejszych obecnych funkcji można wymienić:  

  • Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
  • Dyrektor w Radzie Dyrektorów FITCE (Europejskiej Federacji ekspertów ICT, telekomunikacji
    i mediów);
  • Wiceprzewodniczący Sekcji przy Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji polskiej Akademii Nauk;
  • Prezes Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji;
  • przez 6 lat był Przewodniczącym Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji;
  • był również członkiem Rady Naukowej Instytutu Łączności i
  • wieloletnim członkiem amerykańskiej oraz francuskiej izby handlowej.

W 2010r. na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Andrzej Dulka został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w działalność na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Jest również laureatem nagrody „Złotego Cyborga”.

Aureliusz Górski

Executive Director Venture Cafe Foundation
Co-founder CIC Warsaw

Prywatnie mąż i tata. Biznesowo od wielu lat wspiera transformację ekosystemu innowacyjnego w Polsce. Jest członkiem Rady Programowej fundacji Startup Poland. W latach 2012-2015 współtworzył pierwszą sieć przestrzeni coworkingowych w Polsce i kompleksowy program wsparcie rozwoju dla startupów., w którym rozwijały się takie firmy jak Brand24, Migam, Qpony czy Glove. Od 2015 roku reprezentuje i buduje w Polsce markę Cambridge Innovation Center (CIC) – amerykańską firmę tworzącą od 1999 roku kampusy innowacyjne, w których powstawały takie firmy technologiczne jak Android czy HubSpot. Jest współzałożycielem kampusu innowacyjnego CIC Warsaw w kompleksie biurowym Varso Place. Od 2019 roku prowadzi równolegle fundacją Venture Cafe Warsaw należącą do globalnej sieci organizacji wdrażających programy w obszarze innowacji społecznych. Prywatnie Aureliusz jest zaangażowany we wspieranie procesu internacjonalizacji Warszawy i w roli społecznego doradcy współpracował m.in. przy tworzeniu strategii Warszawa2030. Jako osoba będąca przedsiębiorcą od prawie 15 lat chętnie włącza się w inicjatywy wspierające postawy przedsiębiorcze wśród młodzieży m.in. Junior Achievement, Startup Weekend Kids.

Karolina Jaroszewicz

Szefowa wydań specjalnych, wicenaczelna magazynu „Wysokie Obcasy Praca”
Redaguje, pisze, wymyśla i wprowadza na rynek nowe tytuły prasowe.
W „Wysokich Obcasach” od 2014 roku, wcześniej kilkanaście lat pracowała w „Newsweek Polska”

Aleksandra Karasińska

Redaktorka naczelna Newsweek.pl/Forbes.pl, Redaktorka prowadząca Forbes Women

Redaktorka naczelna Forbes.pl i Newsweek.pl. Jest współtwórczynią i redaktorką prowadzącą magazynu Forbes Women. Była dziennikarką Radia Wolna Europa, Radia Zet, TVN24 i wiceszefową Wydarzeń w Polsacie. Przez dwa lata była liderką projektu telewizji informacyjnej w Kijowie, budowała tam też portal Tochka.net. Stworzyła i redagowała miesięcznik popularnonaukowy „Newsweek Historia”. Ekspertka w dziedzinie mediów internetowych, produkcji telewizyjnej i radiowej oraz prasy. Tworzy i wdraża strategie nowych produktów mediowych: od aplikacji, podcastów przez nowe programy video, magazyny prasowe, po treści do systemów paywall.

Dagmara Krzesińska

Od 2017 roku prezes Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. Wcześniej przez kilkanaście lat w UPC Polska odpowiedzialna za reputację spółki oraz politykę CSR. Współpracuje z administracją publiczną jako ekspert m.in. z obszaru CSR (zespoły robocze przy MR), cybersecurity (jest członkiem Komitetu Sterującego Programu Safer Internet Polska, współtworzyła założenia Certyfikatów UKE), edukacji cyfrowej i life-long learning oraz innowacji. Członek Rady Programowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Komisji Ekspertów przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz w latach 2017-2018 Rady Fundacji Aktywizacja. Realizowała wiele nowatorskich projektów, nagradzanych na poziomie krajowym i międzynarodowym. Od 10 lat samodzielnie prowadzi w ramach wolontariatu kompetencji projekt edukacji nauczycieli i rodziców w zakresie bezpieczeństwa nieletnich w sieci oraz jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich. Wieloletnia członkini ZHP.

Kasia Wierzbowska

Przedsiębiorczyni społeczna, Innowatorka społeczna, Założycielka i Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Współzałożycielka Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund i Funduszu VC Black Swan. Absolwentka LAP19. Aktywna inicjatorka ekosystemu kobiecej przedsiębiorczości w Polsce. Ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie.

Małgorzata Gryz

Małgorzata ma ponad 30 lat doświadczenia zawodowego w sektorach IT, Edukacji oraz FMCG/CPG. Jako Dyrektor Zarządzająca Grupą Lingaro (COO), koncentrując się w firmie na obszarach sprzedaży, marketingu oraz dostarczania usług, Małgosia skupiła się na wprowadzeniu do organizacji kluczowych wartości: Doskonałości Technologicznej, Orientacji na Klienta, Współpracy, Autonomii oraz Braku Barier.

Wcześniej w polskim oddziale Microsoft, pełniła rolę szefa działu Dostarczania Usług Enterprise Services, zarządzała działem rozwoju Segmentu Partnerskiego, a także prowadziła obszar Customer & Partner Experience, za co otrzymała prestiżową globalną nagrodę Circle of Excellence, Platyna. Karierę w Microsoft rozpoczęła od roli CEE – konsultanta rozwoju przywództwa i organizacji. Przez kilka lat Małgorzata prowadziła obszar przywództwa i rozwoju talentu oraz projektów integracji kulturowej w EMEA HP. Karierę zawodową rozpoczęła w koncernie Unilever 28 lat temu, pracując w działach Marketingu oraz HR. Małgosia Gryz jest certyfikowanym coachem Meyers Briggs Type Indicator, od wielu lat prowadząc warsztaty prychologii organizacji, wspierając budowanie różnorodności i szacunku dla odmienności. Rozwój przywództwa uczyniła ważnym aspektem globalnego rozwoju Grupy Lingaro.

Małgorzata ukończyła Program Business Strategy & Financial Acumen we francuskim INSEAD, jest magistrem politologii i nauk społecznych ze specjalizacją dziennikarską oraz absolwentką College Handlu Zagranicznego i Języków Obcych. Od 2012 Małgorzata mentoruje młode liderki w ramach Vital Voices.

Kasia Tatomir-Rebeś

Chief Operating Officer Monterail

Doświadczona w branży IT COO Monterail, wrocławskiej firmy tworzącej software i design dla startupów, SMB i Enterprise. Katarzyna jest związana z branżą IT od 9 lat, w ciągu których zdobyła doświadczenie jako programistka Ruby on Rails, Project Managerka i Head of Operations w różnych obszarach związanych z budowaniem i rozwijaniem produktów web&mobile. Dodatkowo, Kasia angażuje się w inicjatywy mające na celu wspieranie równości i inkluzywności w branży IT – m.in inicjatywa Girls in IT, organizowana przez Monterail